Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ake Holmberg

16. 3. 2010

 

!FOTO V SEKCI FOTOALBUM - AKE HOLMBERG!

DETEKTIV SVENTON se ujímá případu

ROK NAPSÁNÍ: 1948

ROK NOVÉHO VYDÁNÍ: 2005

DOPORUČENÁ CENA: 150,-Kč

POČET STRAN: 112

Detektiv Sventon se ujímá případuTure Sventon, důvtipný a odvážný detektiv, si trošku šlape na jazyk, ale nikterak mu to nebrání v odhalování různých zapeklitých případů. Jako třeba toho v Brusinkově. V tomto městečku se jednoho dne objeví známý zločinec Villy Lasička se svým kumpánem Bagounem a začne velmi neomaleně vydírat a ohrožovat staré slečny Fredrikssonovy a jejich neteře a synovce, kteří tam tráví prázdniny. Nezbývá tedy, než sehnat někoho, kdo prohnané ničemy usvědčí. A tím nejpovolanějším je dozajista soukromý detektiv Ture Sventon!

 

DETEKTIV SVENTON na poušti

ROK NAPSÁNÍ: 1949

ROK NOVÉHO VYDÁNÍ: 2007

DOPORUČENÁ CENA: 150,-Kč

POČET STRAN: 128

Neohrožený soukromý detektiv Ture Sventon se rozhodl, že vyrazí na zaslouženou dovolenou. Už se těší na pravou arabskou kávu a jiné lahůdky, které na něho čekají u přítele pana Omara v oáze v arabské poušti. Sventon si však odpočinku příliš neužije. Než stačí odjet, neznámý zloduch zcizí nesmírně cennou chladničku jménem Severní pól, kterou vynalezl geniální inženýr Moruška! Stopy - to je ale náhoda! - vedou právě do pouště, Sventon a vynálezovy děti, dvojčata Lars a Lisa, nelení a na létajícím koberci, občas též na velbloudím hřbetě, se okamžitě vydávají za zlodějem ...

 

DETEKTIV SVENTON  v obchodním domě

ROK NAPSÁNÍ : 1968

ROK NOVÉHO VYDÁNÍ: 2006

DOPORUČENÁ CENA: 150,-Kč

POČET STRAN: 116

Nejlepší detektiv Sventon znovu na scéně! Třetí kniha ze série veselých detektivních příběhů pro děti, která patří ve Švédsku k nejoblíbenějším. Detektiv Ture Sventon řeší další zapeklitý případ tentokrát zmizení vynálezu a podivné opakované krádeže v obchodním domě. Když totiž jedné jarní noci hlídač obchodního domu při pravidelné noční obchůzce pohlédne vzhůru, spatří ke svému překvapení v druhém patře stát muže. Vypustí psa, ale ten nezachytí žádnou stopu! Po nočním návštěvníkovi se slehla zem a s ním zmizely i šperky a spousta čokolády. Mezitím se světoznámému profesorovi ztratí jeho poslední fenomenální vynález. Že by oba případy spolu souvisely? Geniální švédský soukromý detektiv se pouští do pátrání O celé sérii se velmi pochvalně vyjádřila Astrid Lindgrenová.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář